Kazanmanın Çoğu Analizden Geçer

Kategori: Forex Temel Analiz / 29 Haziran 2013

Kazanmanın Çoğu Analizden GeçerFinans piyasalarında yer alan birçok yatırım piyasası mevcuttur. Yatırım piyasalarında ise insanlar sermayelerinin en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirim kayısı ile işlemler yapmakta ve gündemde meydana gelen gelişmeler doğrultusunda da yatırımlarını gerçekleştirmektedirler. Günümüz teknolojilerinde meydana gelen gelişmeler sayesinde birçok işlemde kolaylıklarla karşılaşabiliyoruz. Eskiden olmayan birçok imkan günümüzde mevcut ve bu da yatırım piyasalarında yatırımcılara büyük katkılar sağlamaktadır. Özellikle de doğru tahminler konusunda. Bilindiği üzere yatırım piyasalarında kazanç sağlamak istiyorsak iyi tahminler yapılması şarttır. İyi tahminler yapabilmek için de iyi analizler yapılması gereklidir.

Analiz süreci yatırım öncesinde hayati önem taşıdığı için bütün yatırımcıların analiz yapabilmesi gereklidir. Temel analiz ve teknik analiz şeklinde iki farkı şekilde yapılmaktadır. Temel analiz meydana gelen gelişmeler ve fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerin incelenmesi ile alakalıdır daha çok. Teknik analiz ise grafikler ve sayısal hesaplamalar yapılan daha ayrıntısal hesaplamalar ve formüller gerektiren bir analizdir. Destek ve direnç noktalarının belirlenmesi, trendler, fibonaççi analizi ve birçok analizin yapılması teknik analiz kısmına girmektedir. Analiz kabiliyeti zamanla gelişebilecek bir özelliktir. Analizler sayesinde paritelerin ve piyasaların nasıl şekillendiğini daha iyi anlayabiliriz. Böylelikle de bir olayın ne gibi sonuçlar çıkarabildiğini de kestirebiliriz. İşte tam bu noktada doğru tahmin yapmamız kolaylaşır. Tercih ettiğimiz yatırım aracının tüm özelliklerini bilerek, gelişmelerin bu yatırım aracı üzerinde ne gibi etkileri olduğunu okuyabilmek yatırım piyasalarının en önemli işlemidir.

İlk başlarda birçok insan uzman ekonomistler ve yatırımcıların görüşlerinden yardımlar alabilmektedirler. Alınması da çok faydalı olacaktır. Kendi analizlerini yapabilecek seviyeye gelinceye kadar piyasada analiz yapan yazarlardan yararlanmak büyük katkı sağlayacaktır. Yılların verdiği tecrübeye dayalı görüşlerini ve tahminlerini söyleyen insanlar doğru tahminler yapabilmektedirler. Hem öngörü kabiliyetinin artması ve analiz yöntemi geliştirilmesi açısından da bu insanların takip edilmesi önemlidir.

İlginizi Çekebilir

“Kazanmanın Çoğu Analizden Geçer” için bir cevap

  1. Yaşar dedi ki:

    Oldukça yararlı bilgiler vermişsiniz, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir